Jesteś tutaj

Urząd Skarbowy już w nowej siedzibie

Kategoria: 
Wydarzenia

30 października zmieniła swój adres renomowana, jeleniogórska jednostka administracji podatkowej - czyli Urząd Skarbowy, zajmująca dotychczas kiepską siedzibę przy ul. Wolności 121.

Zakończono bowiem prace wykończeniowe w ogromnym czterokondygnacyjnym budynku na Zabobrzu - w rejonie Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej.

Sama budowa kosztowała ponad 14 mln zł, natomiast wyposażenie o kubaturze blisko 19 tysięcy metrów powierzchni (z biurową ponad 2 tysiące metrów kwadratowych) - drugie tyle. Jak na razie inwestor, ani też miejskie władze nie zadbały niestety o uporządkowanie i oznakowanie dojazdu z trasy głównej.

Urzędnicy skarbówki, którzy przenieśli się do wygodniejszego obiektu znaleźli w nim, nie tylko nowy sprzęt biurowy, ale i nowoczesne wyposażenie w urządzenia i materiały eksploatacyjne - w tym, najnowszej generacji sprzęt komputerowy z oprogramowaniem.
Inwestorem była Izba Skarbowa we Wrocławiu, a wykonawcą - spółka Lindner Polska, znana z podobnych przedsięwzięć na Dolnym Śląsku.
Warty zauważenia jest również fakt, iż nowy Urząd Skarbowy uruchomiono przy nowej ulicy - noszącej imię dawnego jeleniogórskiego lekarza miejskiego; Adama Christiana Thebesiusa, żyjącego w latach 1686 - 1732, uznawanego przez świat medyczny, za odkrywcę zatoki wieńcowej i jej zastawek.

Od 30 października 2017 r. Urząd Skarbowy w Jeleniej Górze mieście się pod adresem: ul. Thebesiusa 1 - 58-506 Jelenia Góra.
Godziny pracy urzędu, numery telefonów oraz adresy e-mailowe urzędu - pozostają bez zmian.

J. S.