Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY Budownictwo, Przemysł

Czy warto inwestować w mieszkania energooszczędne oraz inteligentne?

Domy zarówno energooszczędne, jak oraz tak oznaczane pasywne mają stowarzyszone zadanie – maksymalne oszczędzanie energii w trakcie ich użytkowania. Oba te rodzaje domów mają w związku z tym w sobie bardzo dużo podobieństw oraz wspólnych cech, jak choćby rozmieszczenie pojedynczych pomieszczeń, w zależności od kierunków świata, jak także przeszklenie optymalne ściany południowej budynku. Jednakże mają i parę cech odrębnych: domy energooszczędne mogą posiadać dach wielospadowy, tudzież domy pasywne są w stanie mieć dach tylko jedno czy też dwuspadowy.

W domach pasywnych następuje pełne zamknięcie przeszkleń w ścianie oraz dachu od witryny północnej, natomiast w domach energooszczędnych przeszklenia tego typu są możliwe, aczkolwiek zredukowane do minimum. Domy energooszczędne mają stosowny współczynnik przenikania ciepła, nie powinien on być bardziej natężony aniżeli 0,2 W/(m2K), natomiast w domach z rodzaju pasywnych współczynnik ten jest jeszcze niemal dwukrotnie niższy. Odnośnie wentylacji również są różnice w obu rodzajach domów, w energooszczędnych sprawność odzysku ciepła oscyluje w granicach 70 procent, tudzież w domach pasywnych jest jeszcze większy, albowiem aż 80 procent.

W dobie kryzysu energetycznego, co wiąże się chociażby z drożejącą coraz bardziej energią i powolnym wyczerpywaniem się kopalin energetycznych na całym globie, architekci oraz budowniczowie domów projektują coraz to nowatorskie techniki i rozwiązania, mające za zadanie zminimalizowanie strat energii cieplnej. Zgodnie w takim razie z tymi założeniami domy przyszłości to będą właśnie domy w najważniejszym stopniu energooszczędne, bezsprzecznie zasilane tylko energią odnawialną, jak kolektory słoneczne czy pompy ciepła, popierane źródłami energii proekologicznej. Właściwą opcją są inteligentne domy – inteligentny dom zestaw. Takie domy będą przeszklone od południowej, żeby maksymalizować pobranie ciepła słonecznego, od południowej będą także umiejscowione takie pomieszczenia jak jadalnia czy pokój dzienny, natomiast od północnej garaż, spiżarka oraz pozostałe pomieszczenia ekonomiczne, niewymagające obszernego źródła ciepła do działania.

Kształt domu również będzie jak najprostszy, by zminimalizować powierzchnie ścian czy dachu, skąd przecież ucieka największa ilość ciepła. Zostanie zminimalizowana ilość mostków termicznych – a w związku z tym miejsc, gdzie ciepło bezpowrotnie znika, za to wentylacja będzie rozwinięta w sposób doskonały, zapewniając sprawność odzyskiwania ciepła nawet na poziomie 80 procent.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To powinno ci się spodobać:

Dodaj komentarz