Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY Budownictwo, Przemysł

Folia PCV – jakie ma praktyczne zastosowanie w przemyśle

Współczesny przemysł bardzo chętnie korzysta z rozmaitych materiałów zrobionych z PCV. To wyjątkowe tworzywo ma bowiem liczne zalety, i dlatego cieszy się taką popularnością. Najczęstszą jego postacią są różnego rodzaju folie, które mają naprawdę szerokie zastosowania. Po pierwsze folia PCV jest bardzo elastyczna, a przy tym wytrzymała i trwała.

Nawet zginanie wiele racy nie powoduje jej popękania, a równocześnie wykazuje ona świetną wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. PCV posiada również niski współczynnik przenikalności cieplnej, dzięki czemu stanowi doskonały termiczny izolator. Ta cecha PCV wykorzystywana jest powszechnie przy kolejnym niezwykle popularnym zastosowaniu folii PCV, jakim są kurtyny paskowe. Mają one postać zachodzących na siebie pasków, przez które po odsunięciu da się przejechać wózkiem albo przejść.

Równocześnie w stanie spoczynku takie paski dokładnie do siebie przylegają, i skutecznie zapobiegają uciekaniu ciepła. Przy takich zastosowaniach dużą zaletą jest również to, że paski z takiej przesłony mogą mieć rozmaite kolory. Standardowo robi się je z przezroczystego materiału, ale są również możliwości jego zabarwienia na jedną z kilku barw. Mniej widocznym, ale bardzo ważnym miejscem wykorzystania takich folii są przegrody spawalnicze. Ich główne zadanie to ochrona stanowiska spawacza przed emitowaniem niezdrowych promieni świetlnych i odprysków. I właśnie do tego celu PCV świetnie się nadaje, ponieważ folia o grubości zaledwie połowy milimetra zatrzymuje w zasadzie całość takiego promieniowania.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To powinno ci się spodobać:

1 komentarz

  1. +Reklama+
    Klienci korzystający z usług firmy wykonującej cięcie laserem, wycinanie laserowe, cięcie rur i inne procesy technologiczne chwalą sobie wygodę i skuteczność. Gotowe produkty są dostarczane praktycznie gotowe do rynku. Zobacz zakres usług takich jak wycinanie laserowe.

Dodaj komentarz