Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY Dom, Ogród

Jak tablice manipulacyjne wpływają na ogólny rozwój dzieci

Jedną z popularniejszych zabawek edukacyjnych w ostatnim czasie są tablice sensoryczne. Tablice te są mało skomplikowane w wykonaniu, a równocześnie doskonale przykuwają uwagę dzieci i rozwijają ich wyobraźnię i zdolności manualne. Producenci takich tablic oferują ogromne ich zróżnicowanie. W sklepach można znaleźć modele duże i małe, o paru    czy nawet parudziesięciu częściach.

Elementy takich tablic również bywają niezwykle różnorodne, dzięki temu rodzice mogą wybrać taki ich układ, który najbardziej będzie odpowiadał ich maluchowi. Ceny za tablice edukacyjne zaczynają się od 100 złotych, a w przypadku największych kończyć się mogą na więcej niż tysiącu. W dużym stopniu zależą od jakości wykonania oraz od tego, co się na nich znajduje. Lecz taka tablica manipulacyjna może zostać również zrobiona samodzielnie. Jeśli ktoś ma choć trochę zdolności manualnych, to bez większych problemów poradzi sobie z czymś takim. W pierwszej kolejności rozpocząć należy od przygotowania odpowiedniej bazy.

Wykonana ona może być z deski drewnianej, świetnie będzie się też do tego nadawała sklejka o odpowiedniej grubości. Deskę czy sklejkę należy przyciąć na odpowiedni wymiar, a potem dokładnie zeszlifować rogi, aby nie pozostawić żadnych ostrych krawędzi. Po pomalowaniu bezpiecznym dla dzieci lakierem zabrać się można za przykręcanie pozostałych elementów. Te mogą być ogromnie zróżnicowane, w zależności od tego co się uda zdobyć. Bardzo dobrze sprawdzają się różnego rodzaju kółka, pokrętła i przełączniki, które uczą maluchy różnych nowych ruchów, jednocześnie ucząc cierpliwości i wytrwałości.

Na takiej tablicy przyczepić również można przedmioty mające klawisze, na przykład stary telefon, kalkulator czy pilot do telewizora. Jeśli rodzice nie boją się hałasów, to można też pomyśleć o trąbce, cymbałkach albo dzwonku, te elementy świetnie stymulować będą słuch malucha. Podejmując decyzję o zrobieniu pamiętać należy o tym, że tablica edukacyjna musi zapewnić pełne bezpieczeństwo dla maluchów, z tego też powodu wszystko się na nie musi dobrze trzymać.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To powinno ci się spodobać:

Dodaj komentarz