Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY Zdrowie

Jakim sposobem szykować dziecko do wizyty u dentysty?

Nie od dzisiaj wiadomo, że postępowania młodych ludzi w trakcie wizyty w gabinecie dentystycznym mogą być skrajne. Już namówienie pociechy do samego wyjścia do doktora, może przysparzać rodzicom nie lada kłopot. Naturalnie, są chlubne wyjątki oraz niektóre maluchy z rozkoszą siadają w fotelu i pozwalają na zajęcie się swoimi ząbkami, ale górują te, które stomatologa unikają jak żaru. Płacz pojawia się już w momencie chęci znieczulenia – widok strzykawki z pewnością nie oddziałuje na latorośl pozytywnie. W jaki sposób w tej sytuacji winien zachować się rodzic?

Przede wszystkim powinien zagwarantować pociechę, że dentysta chce dla jego zdrowia jak najporządniej. Należałoby zwracać uwagę na to, żeby z wizytą u stomatologa nie kojarzyły się ból i dyskomfort. Przede wszystkim wypada uprzedzić berbecia jak będzie wyglądać cały zabieg i koniecznie nadmienić o ewentualnym bólu tak, aby dziecko mogło się na niego psychicznie przygotować – znacznie więcej na ortodonta warszawa. Przed pierwszym spotkaniem z dentystą, należałoby porozmawiać z maluchem i rozwiać jego wszelkie wątpliwości. Terminem dentofobia określa się fobia przed skorzystaniem z usług stomatologa. Jednostki cierpiące na tę problematyczną przypadłość mają problem ze sielankowym wytrzymaniem przeglądu zębów.

Z pewnością oddziaływa to na częstość ich wizyt, a co za tym idzie pogorszenie stanu zdrowia jamy ustnej i zębów. Jeżeli chodzi o przyczynę tej ułomności, wypada się jej doszukiwać już w szczeniactwie pacjentów. Być może już od małego malucha byli utwierdzani w przekonaniu, iż stomatolog to znany z przysłowia sadysta, jakie go celem jest poczynienie bólu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To powinno ci się spodobać:

Dodaj komentarz