Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY Biznes, Finanse

Odmiana zatrudnienia a pułap zdolności kredytowej

W ostatnich latach coraz to trudniej jest zdobyć kredyt hipoteczny na zakup domu lub mieszkania, taka sytuacja jest szczególnie zauważalna od początku bieżącego roku, kiedy tak właściwie banki rozpoczęły wprowadzać w życie tak zwaną rekomendację S, zarządzoną przez Komisje Nadzoru Finansowego.

Od czego w związku z tym tak w rzeczywistości zależy, czy dany bank udzieli nam kredytu hipotecznego, jakie jeszcze aspekty, poza czysto dochodowym, mogą posiadać tutaj znaczenie? Okazuje się, że nadzwyczaj ważnym kryterium jest wiek osób ubiegających się o kredyt hipoteczny – doradca finansowy. W ogóle prościej jest zdobyć wyższa sumę kredytu w młodszym wieku, w następstwie tego zaleca się nie czekać z decyzja zakupu domu czy mieszkania, bo ma prawo okazać się, iż jako 45 latkowie nie mamy już możliwości na kredyt w takiej wielkości jak 30 latkowie, bezsprzecznie przy tych samych dochodach rodziny.

Powstaje ciekawa sytuacja, kiedy okazuje się, że małżonkowie występujący o kredyt hipoteczny są w różnym wieku oraz że dzieli ich dość duża różnica wieku. W takich sytuacjach banki stosują przeróżną politykę przyznawania kredytu, zazwyczaj jest tak, iż brany jest po szczególną uwagę ten z małżonków, jaki jest starszy, jeżeli gra toczy się o zdolność kredytową w relacji do wieku kredytobiorcy. Niektóre banki wykorzystują jeszcze taki sposób, że liczą zdolność kredytowa każdego z małżonków rozdzielnie, a później sumują obie zdolności, już z uwzględnieniem wieku.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To powinno ci się spodobać:

Dodaj komentarz