Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY Dom, Ogród

Parametry pomp ciepła oraz ich rodzaje – co zakupić?

Wody gruntowe wydają się być bardzo głęboko i nie wydają się stwarzać zagrożenia. Choć czasami w prognozach pogody można usłyszeć, iż ulewne deszcze podniosły poziom wód gruntowych, a tym samym zalały bądź podmyły część terenów w danym województwie. Odwierty geotermalne wykonywane w celu ogrzania domostw praktykowane są wiec na wysokości od 2m do nawet 180m. Tak ogromna różnica wynika ze sposobu prowadzenia odwiertów, rur, wysięgników i poszerzy cieplnych.

Tak stworzone pompy ciepła gwarantują stałą wysoką temperaturę w ogrzewanym tak domu. Aby wykopać rów w pionie o długości 180 m należy zastosować specjalistyczny sprzęt. Prócz wiertła wykonanego z najszlachetniejszych materiałów, np. diamentu należy je od czasu do czasu wyposażyć na dodatek w tak zwane koronki wiertnicze. Sprzęt ten wyposażony jest także w zawór wypełniony tzw. płukanką. Jest to mieszanina wody i różnych pierwiastków.

Takie połączenie zezwala usuwać nadmiar ziemi z miejsca odwiertu do góry – na powierzchnię. Jeżeli nie chce się kopać tak głęboko wielkość 180m wolno rozłożyć na 2x90m czy też więcej otworów. Ochrona środowiska stała się ostatnio nadzwyczaj modna. Każdy chce żyć w zgodzie z naturą, ponieważ takie zachowanie propaguje Unia Europejska i cały Zachód. Ekologia dotarła również w dziedzinę energetyki. Pompy ciepła zasilane materiałami takimi jak węgiel, gaz czy drewno, mimo że są one naturalne, emitują szkodliwe dla atmosfery spaliny – instalacja fotowoltaiczna Wrocław. Wskutek tego Polacy coraz częściej decydują się na ogrzewanie swoich domów przez podłogę. Ciepło doń pompowane jest z takiego źródła jak pionowe lub też poziome odwierty geotermalne.

Ciepło pobierane z gruntu ma stałą temperaturę i stałą moc, w wielu przypadkach takie ogrzewanie podłogowe jest do głębi bezobsługowe. Zdolność produkcyjna tego systemu przewyższa ogrzewanie centralne nawet o 400%. Poza tym instalacja jest niedostrzegalna dla oka, pociągnięta pod podłogą, oraz eliminuje obecność szpecących wnętrza kaloryferów. Jednakże najważniejszą zaletą jest opłacalność. Koszty ponoszone są praktycznie jednorazowo w czasie dokonywania odwiertów i zakupie pomp.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To powinno ci się spodobać:

Dodaj komentarz