Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY Dom, Ogród

Pellet czy węgiel – jaki opał bardziej się opłaci

W naszym klimacie zimą często się pojawiają temperatury poniżej zera, z tego też powodu bardzo duże znaczenie ma odpowiednie ogrzewanie. Osoby mieszkające w blokach najczęściej mają je zapewnione albo z elektrociepłowni albo używają piecyków gazowych, natomiast mieszkańcy domów muszą o wszystko sami zadbać. W domach instalowane są rozmaite rodzaje pieców, nadal często spotkać można kotły na stałe paliwa, takie jak węgiel Zamość, pellet Zamość. O tym, który z opałów będzie użyty, zależało będzie od konstrukcji takiego pieca i jego parametrów.

Poszczególne rodzaje opału mają też różne właściwości, i pod tym względem także należy wszystko policzyć przed zrobieniem zakupów. Bardzo dobre właściwości jeśli chodzi o cieplną wydajność ma ekogroszek. Dzięki odpowiedniemu procesowi produkcji odbiorcy dostają bardzo wydajny produkt, którego zużycie jest chyba najmniejsze spośród wszystkich innych. Nie kosztujący tyle, ale też i mający mniejszą wydajność będzie pellet drzewny Zamość. Ten typ paliwa jest uznawany za ekologiczny i nowoczesny, robi się go ze sprasowanych trocin.

Dzięki wilgotności na niskim poziomie taki pellet jest znacznie wydajniejszy niż drewno, a poza tym charakteryzuje się małą zawartością popiołu oraz siarki. W ostatnim czasie coraz większym zainteresowaniem zaczął się cieszyć pellet ze słomy Zamość. Jego dużą zaletą jest stosunkowo niska cena sprzedaży, wynosząca ponad dwa razy mniej niż cena za węgiel, jednak ze względu na wartość opałową będzie go potrzeba także dwukrotnie więcej.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To powinno ci się spodobać:

Dodaj komentarz