Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY Dom, Ogród

Podstawy pielęgnowania trawnika – trawnik z rolki lub tradycyjny?

Trawniki są podstawowym detalem obszarów zielonych, przede wszystkim z przyczyn estetycznych oraz z powodu jego walorów rekreacyjno-wypoczynkowych. Również niezwykle ważne jest znaczenie ekologicznobiologiczne trawników. Z przyczyny pomniejszającej się strefy zielonej na świecie trawniki są jedynymi z nielicznych obszarów zielonych, które w miastach oczyszczają powietrze z zanieczyszczeń.

Prócz tego mają one atrybuty darniotwórcze oraz dodatkowo spełnia funkcje zabezpieczające dla gleb wystawionych na niszczenie przez wodę czy powietrzne. Porządnie założony oraz pielęgnowany trawnik powinien znamionować się zwartą, wyrównaną darnią. Powinien także być wytrzymały na deptanie – znacznie więcej na trawa z rolki warszawa. A w przypadku zdeptania lub też koszenia ma obowiązek równomiernie oraz powodu odrastać.

Powinien również cechować się solidnością i odpornością trawy na różne choroby. By trawnik był adekwatnie zielony oraz miał powyższe cechy trzeba wybrać słuszną mieszankę trawnikową, przygotować właściwie teren pod uprawę z uwzględnieniem z witaminizowania gleby. Istotnym szczegółem jest też stosowny wybór trawy.

Na lokalnym rynku znajduje się dużo mieszanek traw krajowych i zagranicznych, niemniej jednak nie każda się nadaje do posiadana. Często spotyka się mieszani zawierające odmiany traw pastewnych, bądź kolosalną ilość chwastów o czym wolno się przekonać dopiero po wyrośnięciu trawnika. Każdy gatunek trawy, a nawet każda odmiana ma całkowicie innego, specyficzne wymagania glebowe i klimatyczne. Na dodatek każdy z typów traw zupełnie inaczej reaguje na sposoby ich używania.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To powinno ci się spodobać:

Dodaj komentarz