Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY Budownictwo, Przemysł

Taśmy klejące – w jakiej postaci występują?

Taśma klejąca zawsze ma swoje określone miejsce na regale w każdym domu. Spowodowane jest to jej niesamowitą użytecznością w wielu przypadkach. Zastosowanie taśmy klejącej nie kończy się jednak na prostych pracach domowych a wykracza zdecydowanie na szerszą skalę. Tego elementu klejącego używa wiele branż, rozpoczynając od reklamowych, a kończąc na przemyśle i budownictwie.

Artykuły do klejenia w postaci taśm rozróżnia się głównie na podstawie materiału nośnika oraz rodzaju użytego kleju. Każdy typ posiada swoje określone właściwości, takie jak chociażby wodoodporność czy niereagowanie na środki chemiczne, przez co przypisuje się mu konkretne zastosowania. Taśmy często dzielimy także na podstawie ich formy i kształtu. Sprawdźmy więc, jak taki podział się prezentuje.

Taśmy z rolce

Jest to zdecydowanie najobszerniejsza oraz najczęściej kojarzona z taśmą forma jej występowania. Cały artykuł w postaci nośnika i kleju jest nawinięty na rolkę, przez co bez problemu możemy regulować długość obszaru klejenia. Oczywiście, taśm klejących występujących w tej formie są ogromne ilości.

Głównym podziałem w kontekście taśm na rolce są jednak strony klejenia. Wyróżniamy taśmy jedno- oraz dwustronnie klejące. Wewnątrz każdej z grup znajdują się pojedyncze zestawienia, opisane przeważnie na podstawie materiału nośnika lub też względem zastosowania. Zarówno w jednej, jak i drugiej grupie możemy spotkać się z taśmami foliowymi, piankowymi, tkaninowymi, pakowymi czy uszczelniającymi. Każdy typ posiada inne właściwości i sprawdza się dobrze wyłącznie w przeznaczonych dla siebie warunkach. Przed wyborem takich elementów klejących powinniśmy więc dokładnie opowiedzieć sprzedawcy o naszych zamiarach.

Taśmy na wykrojach

Niektóre branże nie potrzebują długich pasów taśmy do klejenia. Wystarczy im coś mniejszego, jednak posiadającego konkretną strukturę i moc. Doskonałe w tym wypadku okażą się wykroje na arkuszach. Taśma w postaci wyciętych figur i kształtów, swoim wyglądem przypomina nieco zwykłe naklejki. Jest to jednak obustronnie klejący artykuł, który przydaje się głównie w branżach reklamowych i poligraficznych.

Taśmy w postaci wykrojów również występują w wielu formach. Nośnikami są przeważnie elementy foliowe i piankowe, jednak zdarzają się też tkaniny i włókniny. W zależności od produkowanego towaru jako klienci możemy wybrać kształt, wielkość, a także wcześniej omawiany materiał i rodzaj kleju.
Inne artykuły klejące

Z pozostałych elementów ciężko stworzyć konkretną grupę. Niektóre z nich są nieco przybliżone wyglądem do wykrojów, a jeszcze inne spełniają takie zadania, jak taśmy nawijane na rolkę. Pierwszym takim artykułem może być plomba samoprzylepna. Mają one bardzo proste zastosowanie, ponieważ używa się ich wszędzie tam, gdzie konieczne jest zamknięcie chociażby opakowania z płatków śniadaniowych.

Dla tymczasowego łączenia obiektów dobrym rozwiązaniem będą rzepy z klejem. Artykuły takie możemy znaleźć chociażby na teczkach bądź w niektórych zeszytach. Rzepy są oczywiście dostępne w różnych wielkościach i z reguły posiadają kształt koła.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To powinno ci się spodobać:

Dodaj komentarz