Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY Motoryzacja, Transport

W jaki sposób zadbać o solidność skrzyni biegów w samochodzie?

Niesłychanie ważnym elementem pracy silnika jest elastyczność. Powinniśmy zwrócić uwagę na ten parametr kupując samochód. To od niego zależy sprawne wyprzedzanie. W przypadku porównania tych samych wozów o podobnej pojemności i mocy najważniejszym elementem różnicującym je będzie oczywiście elastyczność. Dla prostego użytkownika samochodu oznacza ona możliwość płynnego przyspieszenia od najmniejszych obrotów na danym biegu do najważniejszych. Mierzymy ją w Nm, czyli newtonometrach. To jednostka skonstruowana specjalnie dla określenia tego parametru. W codziennej jeździe ważna jest reakcja samochodu na wciskanie pedału gazu. W wozach, gdzie mamy mały moment obrotowy oraz elastyczność mocniejsze wciśnięcie pedału gazu nie da takiego efektu, jak w przypadku ogromnych obydwóch parametrów w innym pojeździe.

Wobec tego także ważne jest, aby płynnie przemieszczać się i nie martwić się o wyprzedzanie wybranie do granic możliwości ogromnego momentu obrotowego, który zapewni nam wysoką elastyczność. Komfort jazdy jest znacznie wyższy, kiedy zastosujemy jak wyeliminować zgrzyty przy zmianie biegów. Jednym z najważniejszych detalów w budowie samochodu jest skrzynia biegów. Od ich przełożeń zależy to jak błyskawicznie będziemy mogli osiągać maksymalne prędkości oraz nasycać się jakością prowadzenia. Im dłuższe przełożenia tym dłużej jesteśmy w stanie przyspieszać na jednym biegu. Najświeższe rozwiązania w skrzyniach biegów obok popularnych już automatach to skrzynie o oznakowaniu DSG. Własnością specyficzną jej budowy jest zastosowanie podwójnego sprzęgła. Jest to wymysł niemieckiego koncernu samochodowego Volkswagen.

Jako pierwszy model auta w którym została zastosowana był Golf R32 na początku roku 2003. Już wtedy było wiadome, iż budowa oraz działanie tej skrzyni biegów będzie docenione w późniejszym czasie oraz coraz to więcej wozów będzie wyposażone naturalnie w tą przekładnię. Fundamentem działania skrzyni biegów DSG jest przeznaczenie wtrąconego podwójnego sprzęgła, gdzie jedne obsługuje biegi parzyste, a drugie biegi nieparzyste. Naturalnie sześciostopniowe zestrojenie całości jest nadzwyczaj dobre oraz efektywne.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To powinno ci się spodobać:

Dodaj komentarz