Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY Usługi

Wybór trafnej podłogi do stworzonego przez nas mieszkania – czy warto inwestować w bambus?

Drewniane podłogi z surowych desek, czyli tak zwane „białe podłogi” użytkowane były nie tylko w wiejskich domach, jednak oraz w drewnianych domach w mieście. W miastach fabrycznych, gdzie większa część pracobiorców rekrutowała się z poszukującej lepszego bytu ludności okolicznych wsi, miarodajne tradycje życia codziennego i sposobu urządzania domu przenoszone były naturalnie ze wsi.

Tak więc, w naturalny sposób, w miejskich domach, będących mieszkaniami robotniczymi uniwersalnie stosowano podłogi drewniane z surowych desek. Ciekawą opcją są też bambusowe podłogi – bambusowe podłogi. Kładzione były one na belkach podwalinowych, jakie niekiedy układane były dosadnie na gruncie. Powierzchnię pod posadzką wysypywano suchym piaskiem, jaki pełnił rolę izolatora i pochłaniacza wilgotności.

Na nim bezpośrednio układane były belki oraz do tych belek przybijana podłoga. Grubość desek podłogowych i ich szerokość oraz długość nie były jakoś znormalizowane, zależały od jakości osiągalnego materiału. Natomiast na pewno wszelkie ich wymiary były pokaźniejsze od desek podłogowych obecnie dostępnych w sprzedaży. Jako jeden z najbardziej wyszukanych typów posadzek wykorzystywanych we wnętrzach mieszkalnych wykorzystane były (oraz dalej są) parkiety z dębowej klepki.

Nawet te najprostsze, układane w przeciętną „jodełkę” przydają środkowi dostojeństwa oraz elegancji. Pierwotnie posadzki drewniane wykonane z drzewa dębowego konserwowane były wyłącznie przez woskowanie i polerowanie. Drzewo dębowe należy do najtwardszych oraz najbardziej odpornych na ścieranie gatunków drewna, skutkiem tego idealnie nadaje się na posadzki. Poza tym, jego użyteczność do takiego zastosowania podwyższa odporność na działanie wody i jasna barwa.

Wyszlifowane klepki dębowe, po nasyceniu woskiem osiągają głęboką, ciepłą barwę, a wyszlifowanie daje wrażenie czystości oraz przestronności wnętrza. By podłoga nie utraciła połysku, woskowanie trzeba było systematycznie powtarzać, tak samo jak froterowanie oraz polerowanie. Przy bardziej intensywnej eksploatacji podłogi, jak na przykład w przedpokoju bądź też pokoju dziecinnym.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To powinno ci się spodobać:

Dodaj komentarz