Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY Zdrowie

Zabawa oraz nauka – powiąż to!

Zabawki ofiarowane dla najmłodszych dzieci, inaczej tych, które nie mają za sobą jeszcze pierwszego roczku, powinny być wykonane ze szczególną dbałością o ich bezpieczeństwo. Gruntownie niemożliwe są w takim razie małe szczegóły, które dziecko ma prawo przypadkiem połknąć. Wobec tego trzeba wykluczać drobne klocki, zabawki z jajka niespodzianki i inne tego typu przedmioty, ponieważ łatwo się nimi zakrztusić. Dzieci w ciągu pierwszego roku ząbkują, w następstwie tego naturalne jest, że zabawki lądują w buzi.

Fabrykowane są specjalne gryzaki gumowe, przeznaczone oczywiście na okres ząbkowania. Inne zabawki powinny mieć taką fakturę oraz kształt, aby nie pokaleczyć dziąseł w trakcie gryzienia. Tak samo z ostrością i długością: wszystko co może pozostać włożone przez przypadek do oka, ucha, powinno być odstawione do czasu, aż dziecko podrośnie. Albowiem cera jest przede wszystkim wrażliwa w tym czasie, zaleca się zabawki posiadające atesty alergiczne. Rozumie się samo przez się, ze poprawniej wydać trochę więcej, jakkolwiek na sprawdzoną zabawkę czy tablice manipulacyjne, aniżeli na tani bubel z targu, jaki ma okazję być dla dziecka szkodliwy. Wolno dopuścić odrobinę mniejsze zabawki niż te, jakie pojawiały się do tej pory.

Ponieważ jest to czas pierwszych prób mowy i poznawania coraz większej ilości bodźców dźwiękowych, należałoby zainwestować w zabawki interaktywne. Najporządniej jeśli w jakiś sposób angażują dziecko. Najczęściej w tym wieku posiada ono już umiejętność chodzenia i ćwiczy chwytliwość dłoni oraz refleks. Wskutek tego wszystkie zabawki wyrzucające piłki, czy też takie, które żądają bardziej precyzyjnego trafienia w odpowiedni przycisk będą korzystne. Dziecko ostrożnie poznaje otaczający świat.

Sprawdzają się wówczas wprowadzane po raz pierwszy książeczki obrazkowe. Należałoby przeglądać je razem z dzieckiem i czytać głośno nazwy. Dotyczy to także bajek, które pomagają dziecku poznawać mowę. Ciekawym urozmaiceniem są także zabawki imitujące odgłosy zwierząt, wielokrotnie uwzględnione w dziecięcych syntezatorach i w pewnych sytuacjach wmontowane jako głośnik maskotki. Klocki gigantycznych rozmiarów też będą właściwe w tym wieku, najważniejsze jest wcześniejsze sprawdzenie ich małych elementów.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To powinno ci się spodobać:

Dodaj komentarz