Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY Usługi

Zasilenie serwerowni poprzez niezbędne listwy PDU

Serwer mimo powszechnemu mniemaniu nie jest żadnym sprzętem, ale jest to najzwyczajniej w świecie program komputerowy, który zaświadcza usługi na rzecz innych oprogramowań, jakie korzystają z innych komputerów, połączonych w sieć. Usługa ta nazywana jest hostingiem i jest najczęściej świadczona standardowo przez jakiegokolwiek dostawcę internetu. Udostępniane przez serwery dane to pliki, bazy danych, jednak też łącza internetowe czy urządzenia zewnętrzne (peryferyjne) jak na przykład drukarki czy skanery. W prozaicznym rozumieniu serwerem oznacza się częstokroć komputer, który świadczy takie usługi, co sprowadza się z reguły do udostępniania zasobów innym komputerom oraz pośrednictwie w przekazywaniu danych pomiędzy pojedynczymi komputerami.

Funkcję serwera ma prawo pełnić zwyczajny pecet, jednak jego możliwości nie są wówczas porównywalne z tym, co wolno żeby osiągnąć to właśnie dzięki specjalistycznemu oprogramowaniu serwerowemu oraz zastosowaniu sprzętu przeznaczonego wyłącznie do tej roli, jakie powinno być przyzwoicie zasilane – inteligentne listwy PDU. Szczególny serwer jest przystosowany do pracy ciągłej, bez żadnych przerw, dzięki posiadaniu wielkiego (pojemnego) dysku twardego (przeważnie SCSI) oraz rozległą ilość pamięci RAM.

Ponadto każdy należyty serwer posiada dość wydajne procesory oraz płyty główne zdolne obsłużyć dwa, cztery lub więcej procesorów. Aby serwer był urządzeniem niezawodnym musi posiadać co najmniej dwa wbudowane zasilacze typu hot-plug i na dodatek zasilanie awaryjne, zaś pomieszczenie, w którym się znajduje powinno być klimatyzowane.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To powinno ci się spodobać:

Dodaj komentarz