Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY Biznes, Finanse

Zwrot podatku za pracę zza granicy – w jaki sposób dostać?

To kraj, w jakim Polacy coraz częściej podejmują pracę zarobkową. W Holandii obowiązek składania deklaracji skarbowych dotyczy wyłącznie obywateli kraju. Co prawda Polacy nie muszą się rozliczać, jednakowoż coraz to częściej Holenderskie urzędy wzywają naszych rodaków do tej procedury. By otrzymać zwrot trzeba przedstawić niebezużyteczna dokumentację od pracodawcy, która zatwierdzi zatrudnienie.

Odcinki z wypłat też potwierdzają legalną pracę oraz zawierają informację o kwocie podatku potrącanej z wynagrodzeń. Odzyskanie nadwyżki podatku z Holandii możliwy jest nawet do pięciu lat do tyłu – zobacz rozliczenie podatku z Holandii. Suma wolna od podatku wynosi w Holandii około 6 000 euro. Rok podatkowy jest bliźniaczy jak w Polsce oraz skutkiem tego rozliczyć z niego się wolno dopiero po jego zakończeniu. Urząd Holandii ma czas roku na wydanie decyzji o kwocie wypłaconego podatku, niemniej jednak w praktyce trwa to o dużo krócej. Urząd ogłasza doliczenie pobocznych odsetek do kwoty podatku w przypadku spóźnienia w wydaniu decyzji.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To powinno ci się spodobać:

Dodaj komentarz